Vedením (koordinováním) pracovní skupiny byl na základě nominace a po následném odsouhlasení plénem v listopadu 2012 pověřen 1. místopředseda prof. Ing. Pavel Kovář, DrSc. Koordinátor skupiny má právo nominovat své spolupracovníky.

Prof. Kovář upozorňuje na existenci UNESCO publikací, jejichž cílem je usnadnit organizaci výuky hydrologie na vysokých školách. Jde především o:
- KOVAR, P. a W. H. GILBRICH Postgraduate education in hydrology: a state-of-the art report, 1995. Technical documents in hydrology.
- MANIAK, U. Curricula and syllabi for hydrology in university education. Paris: UNESCO, 1993. Technical documents in hydrology.
- VAN DER BEKER, A. Continuing education in hydrology. Paris: UNESCO, 1993. Technical documents in hydrology.

V současnosti vychází i novější tituly, neboť vzdělávání v hydrologii je jedním z klíčových témat 8. fáze IHP, která přispívá k dosažení Cílů udržitelného rozvoje. Všechny publikace je možné stáhnout ve formě elektronických dokumentů na stránkách UNESCO se zaměřením na hydrologické dokumenty, nebo ještě lépe ze stránek UNESDOC, které odkazují na všechny publikace UNESCO.

ČNVH dále uvažuje o vytvoření nové celostátní učebnice hydrologie (nebo alespoň jejím postupném vydávání po tematických sešitech).

Přihlásit se

Nové návštěvy od 26. 8. 2013

Dnes: 7
Tento týden: 12
Celkově: 56782

Free visitor tracking, live stats, counter, conversions for Joomla, Wordpress, Drupal, Magento and Prestashop

UNESCO IHP | IAHS | WMO HWRP

Copyright © 2013-2024 Český národní výbor pro hydrologii, Na Šabatce 17, 143 06 Praha 4 - Komořany, Česko