ČNVH se připojuje ke spřízněnému Českému národnímu výboru pro omezování následků katastrof (ČNV ONK) a srdečně všechny zve na seminář s názvem Šíření varování před povodněmi - jsme dobře připraveni? Seminář se bude konat ve čtvrtek 12. dubna 2018 v zasedací síni radnice Prahy 9. Oficiální oznámení sledujte např. zde. Přihlášku stahujte např. zde. Přihlásit se je možné do pondělí 8. dubna 2018. Seminář se koná pod záštitou ministra zemědělství Jiřího Milka, pod záštitou ministra životního prostředí Richarda Brabce a rovněž pod záštitou generálního ředitele Hasičského záchranného sboru ČR Drahoslava Ryby.


Logo MZepřechod na stránky HZS ČRLogo MŽP

Upozorňujeme, že v roce 2018 se tradiční Magdeburský seminář o ochraně vod bude konat v Praze. Konkrétní termín semináře je stanoven na 18. - 19. 10. 2018. Akce proběhne v Hotelu Duo v Praze 9. Více informací (např. o poplatku či nejzazším termínu pro podávání příspěvků) lze nalézt v oficiálním cirkuláři semináře.

Dne 6. 10. 2015 obdržel Ing. Josef Hladný, CSc., český hydrolog, jehož práce byla ještě donedávna spjata s Českým hydrometeorologickým ústavem, cenu Ľuda Molnára, pojmenovanou po významném slovenském hydrologovi Ľudovítu Molnárovi. Událo se tak během konference Hydrologické dni 2015, která byla letos spojena s konferencí Manažment povodí a povodňových rizík 2015. Spolu s Ing. Hladným byla oceněna také slovenská hydrogeoložka prof. RNDr. Miriam Fendeková, CSc., z Prírodovedecké fakulty Univerzity Komenského v Bratislave. Protože Ing. Hladný nebyl na konferenci přítomen, převzal za něj ocenění jeho dlouhodobý kolega Ing. Jan Kubát. Oběma laureátům gratulujeme a přejeme hodně zdraví a elánu.

Pro zajímavost - v Praze 10 - Záběhlicích je u Botiče ulice pojmenovaná po A. R. Harlacherovi. Více info např. zde.

Přihlásit se

Nové návštěvy od 26. 8. 2013

Tento týden: 22
Celkově: 11914

Free visitor tracking, live stats, counter, conversions for Joomla, Wordpress, Drupal, Magento and Prestashop

UNESCO IHP | IAHS | WMO HWRP

Copyright © 2013-2017 Český národní výbor pro hydrologii, Na Šabatce 17, 143 06 Praha 4 - Komořany, Česká republika