Upozorňujeme, že slovenští kolegové pořádají další ročník konference s názvem Manažment povodí a extrémne hydrologické javy. Akce proběhne 10. - 11. října 2017 v Hotelu Sitno. Anotace příspěvků se posílají do 21. dubna 2017.  Více informací se lze dozvědět z těchto webových stránek. Cirkulář a přihlášku pak stahujte zde.

Oznamujeme, že ve dnech 3. a 4. října 2017 se v brněnském hotelu Holiday Inn bude konat konference s mezinárodní účastí Vodní nádrže 2017. Konference má též svůj vlastní web, odkud je možné dozvědět se veškeré detaily.

Upozorňujeme, že ve dnech 15. - 16. 6. 2017 Česká společnost krajinnývh inženýrů (ČSKI) uspořádá v Praze na Fakultě stavební ČVUT další ročník konference Rybníky. Více informací (včetně podmínek registrace účasti či příspěvku do recenzovaného sborníku) je možné získat z tohoto webu ČSKI.

Ve dnech 21. - 22. 9. 2017 proběhne workshop Mezinárodní komise pro statistickou hydrologii (ICSH) IAHS s názvem STAHY'2017. Tentokrát představitelé vybrali jako místo konání kampus University of Life Sciences v polské Varšavě. Čeští statističní hydrologové mají tedy velkou možnost prezentovat své výsledky blízko hranic svého státu a navíc se setkat s kolegy ze zahraničí. Webové stránky zatím neexistují, ale o akci se je možné dočíst již zde. Doufejme, že brzy budou detailnější informace.

Upozorňujeme, že v polské Wroclawi proběhne konference s názvem International conference on advances in energy systems and environmental engineering, zkráceně označovaná jako ASEE17. Mezi tématy je též otázka vody, takže hydrologové mohou své příspěvky posílat také. Termín konání konference je naplánován na 2. - 5. 7. 2017 s tím, že nejzazší termín na odesílání abstraktů je 31. ledna 2017. O konferenci a jejích sekcích je možné dozvědět se více z jejího oficiálního webu zde. Publikování vybraných příspěvků v časopisech s impaktním faktorem je nadmíru lákavé.

Upozorňujeme, že ve dnech 16. - 18. října 2017 proběhne v německém Černém lese (v hotelu Saigerhöh) další ročník konference zvané EGU Leonardo, která je tradičně zaměřena na jednotlivé části hydrologického cyklu. Tentokrát půjde o využití metod izotopové hydrologie k trasování vody. První cirkulář s výzvou pro zasílání abstraktů stahujte zde. Organizátoři také velmi brzy spustí webové stránky konference. O nich budeme informovat, jakmile budou v provozu. Speciálně upozorňujeme, že se jedná o odlišnou konferenci, než je Valné shromáždění Evropské geovědní unie (EGU2017), které se uskuteční v dubu 2017 tradičně ve Vídni (pro toto setkání viz http://www.egu2017.eu/).

Hlavní město České republiky mělo v období mezi 20. červnem a 2. červencem 2015 čest hostit 26. Valné shromáždění Mezinárodní unie geodetické a geofyzikální (International Union of Geodesy and Geophysics, IUGG), o které projevilo zájem téměř 5000 vědců z celého světa. V rámci shromáždění se v pátek dne 26. června 2015 v  Kongresovém centru v místnosti zvané Forum Hall uskutečnilo také plenární zasedání Mezinárodní asociace hydrologických věd (International Association of Hydrological Sciences, IAHS). Účastníci zasedání měli tedy možnost být mezi prvními, kdo se dozvěděli, kteří významní světoví hydrologové za dva roky obsadí nejrůznější funkce tohoto nevládního institutu. Šlo především o volbu nového prezidenta (tzv. president-elect pozice) IAHS, kterým se stal prof. Günter Blöschl z Technické univerzity ve Vídni, a představenstev vědeckých komisí IAHS (pro podrobné výsledky voleb v anglickém jazyce viz zde). Neméně důležitým aktem bylo schválení stanoviska, které od tohoto dne nese název Pražské prohlášení. Celý dokument v anglickém jazyce lze přitom v PDF formátu nalézt zde. Zásluhou členů ČNVH byl následně vyhotoven jeho český překlad, který je možné číst zde.

Číst dál...

Přihlásit se

Nové návštěvy od 26. 8. 2013

Dnes: 13
Tento týden: 13
Celkově: 9232

Free visitor tracking, live stats, counter, conversions for Joomla, Wordpress, Drupal, Magento and Prestashop

UNESCO IHP | IAHS | WMO HWRP

Copyright © 2013-2017 Český národní výbor pro hydrologii, Na Šabatce 17, 143 06 Praha 4 - Komořany, Česká republika