Upozorňujeme, že ve dnech 21. a 22. června 2018 se v Třeboni pořádá další konference s hydrologickou tématikou pod hlavičkou Výzkumného ústavu meliorací a ochrany půdy, v.v.i., brněnské pobočky Českého hydrometeorologického ústavu, České bioklimatologické společnosti (ČBKS) a jiných. Konference nese název Hospodaření s vodou v krajině. Více informací (přihlašování, šablona pro příspěvky do sborníku) lze získat z oficiální pozvánky uveřejněné na stránkách ČBKS zde.

Připojujeme se k organizátorům tohoto semináře a srdečně zveme všechny, kteří aplikují matematické a statistické metody v hydrometeorologii (či dalších environmentálních vědách a vědách o Zemi). 48. ročník tohoto semináře se bude konat již toto září v polském městečku Boguszów-Gorce, které se nachází nedaleko českých hranic. Slíbené jsou korektní publikace, které budou po schválení (recenzním řízení) vědeckým výborem evidovány minimálně v databázi Scopus. Více info lze nalézt na oficiálních stránkách semináře na http://www.sam.upwr.edu.pl/en/

Oznamujeme, že ve dnech 11. až 14. září 2018 se bude v německém Darmstadtu konat již sedmnáctá mezinárodní konference ERB (Euro-Mediterranean Network of Experimental River Basins). Tyto konference se konají jednou za dva roky a jsou zaměřené na studium procesů v malých experimentálních povodích situovaných zejména v Evropě. Více informací o konferenci lze získat z oficiálního webu konference zde, nebo z cirkuláře zde.

Upozorňujeme, že ve dnech 6. až 9. 11. 2018 se bude konat další celosvětová (globální) konference programu FRIEND-Water, jehož historie se započala v roce 1985, kdy byl založen v rámci Mezinárodního programu (IHP) UNESCO. Francouzský Montpellier, který hostil poslední ročník v roce 2014, bude po čtyřech letech vystřídán čínským hlavním městem Pekingem. Organizátoři konference již spustili tyto oficiální webové stránky akce, kde mj. vyzývají k registraci a posílání příspěvků. Příspěvky těchto konferencí tradičně vycházely v "červených knihách" Mezinárodní asociace hydrologických věd (IAHS), které se před dvěma lety tranformovaly v tzv. sborníky PIAHS, kde nechybí kvalitní recenzní řízení. Lze tedy očekávat velmi kvalitní konferenci včetně kvalitních vědeckých výstupů.

Upozorňujeme, že ve dnech 5. až 7. září 2018 se ve francouzském Lyonu uskuteční mezinárodní konference River Flow 2018, která je zaměřena na inženýring řek a hydrauliku. Součástí této konference je též kurz měření průtoku pod hlavičkou IAHR, WMO a IAHS. Více informalcí o akci lze nalézt na těchto oficiálních webových stránkách. Kurz pro měřiče má svou záložku zde.

Upozorňujeme, že v roce 2018 se tradiční Magdeburský seminář o ochraně vod bude konat v Praze. Konkrétní termín semináře je stanoven na 18. - 19. 10. 2018. Akce proběhne v Hotelu Duo v Praze 9. Více informací (např. o poplatku či nejzazším termínu pro podávání příspěvků) lze nalézt v oficiálním cirkuláři semináře.

Hlavní město České republiky mělo v období mezi 20. červnem a 2. červencem 2015 čest hostit 26. Valné shromáždění Mezinárodní unie geodetické a geofyzikální (International Union of Geodesy and Geophysics, IUGG), o které projevilo zájem téměř 5000 vědců z celého světa. V rámci shromáždění se v pátek dne 26. června 2015 v  Kongresovém centru v místnosti zvané Forum Hall uskutečnilo také plenární zasedání Mezinárodní asociace hydrologických věd (International Association of Hydrological Sciences, IAHS). Účastníci zasedání měli tedy možnost být mezi prvními, kdo se dozvěděli, kteří významní světoví hydrologové za dva roky obsadí nejrůznější funkce tohoto nevládního institutu. Šlo především o volbu nového prezidenta (tzv. president-elect pozice) IAHS, kterým se stal prof. Günter Blöschl z Technické univerzity ve Vídni, a představenstev vědeckých komisí IAHS (pro podrobné výsledky voleb v anglickém jazyce viz zde). Neméně důležitým aktem bylo schválení stanoviska, které od tohoto dne nese název Pražské prohlášení. Celý dokument v anglickém jazyce lze přitom v PDF formátu nalézt zde. Zásluhou členů ČNVH byl následně vyhotoven jeho český překlad, který je možné číst zde.

Číst dál...

Přihlásit se

Nové návštěvy od 26. 8. 2013

Dnes: 1
Tento týden: 1
Celkově: 12689

Free visitor tracking, live stats, counter, conversions for Joomla, Wordpress, Drupal, Magento and Prestashop

UNESCO IHP | IAHS | WMO HWRP

Copyright © 2013-2017 Český národní výbor pro hydrologii, Na Šabatce 17, 143 06 Praha 4 - Komořany, Česká republika