Upozorňujeme, že v termínu 8.-18. července 2019 se bude v kanadském Montrealu konat další ročník (v pořadí již 27.) Valné hromady Mezinárodní unie geodetické a geofyzikální (IUGG). Montreal tak vlastně po čtyřech letech vystřídá Prahu. Na první pohled nemusí být jasné, proč jsou hydrologové zváni. Vězte ale, že součástí IUGG je také Mezinárodní asociace hydrologických věd (IAHS), a tedy v rámci této Valné hromady se opět objevuje hned několik sekcí věnovaných hydrologické tématice. Svědčí o tom i tyto webové stránky akce, kde je možné nalézt veškeré detaily. Slibné jsou tradiční červené knihy IAHS, které mají obsahovat recenzované příspěvky do těchto sekcí. Tyto červené knihy dnes vychází pod názvem Proceedings of IAHS (PIAHS) a je možné je pročítat zdarma právě zde.

Hlavní město České republiky mělo v období mezi 20. červnem a 2. červencem 2015 čest hostit 26. Valné shromáždění Mezinárodní unie geodetické a geofyzikální (International Union of Geodesy and Geophysics, IUGG), o které projevilo zájem téměř 5000 vědců z celého světa. V rámci shromáždění se v pátek dne 26. června 2015 v  Kongresovém centru v místnosti zvané Forum Hall uskutečnilo také plenární zasedání Mezinárodní asociace hydrologických věd (International Association of Hydrological Sciences, IAHS). Účastníci zasedání měli tedy možnost být mezi prvními, kdo se dozvěděli, kteří významní světoví hydrologové za dva roky obsadí nejrůznější funkce tohoto nevládního institutu. Šlo především o volbu nového prezidenta (tzv. president-elect pozice) IAHS, kterým se stal prof. Günter Blöschl z Technické univerzity ve Vídni, a představenstev vědeckých komisí IAHS (pro podrobné výsledky voleb v anglickém jazyce viz zde). Neméně důležitým aktem bylo schválení stanoviska, které od tohoto dne nese název Pražské prohlášení. Celý dokument v anglickém jazyce lze přitom v PDF formátu nalézt zde. Zásluhou členů ČNVH byl následně vyhotoven jeho český překlad, který je možné číst zde.

Číst dál...

V roce 2012 oslavila Mezinárodní asociace hydrologických věd (IAHS) 90. výročí své existence. Tuto skutečnost připomněl předseda ČNVH na 2. plenárním zasedání. Členům ČNVH přitom rozdal brožuru, jež pojednává o činnostech jednolivých vědeckých komisí IAHS.

Přihlásit se

Nové návštěvy od 26. 8. 2013

Dnes: 17
Tento týden: 17
Celkově: 20971

Free visitor tracking, live stats, counter, conversions for Joomla, Wordpress, Drupal, Magento and Prestashop

UNESCO IHP | IAHS | WMO HWRP

Copyright © 2013-2019 Český národní výbor pro hydrologii, Na Šabatce 17, 143 06 Praha 4 - Komořany, Česká republika