Český národní výbor pro hydrologii, Český hydrometeorologický ústav, Česká vědeckotechnická vodohospodářská společnost, z.s., a Povodí Moravy, s.p. plánují v září 2021 zorganizovat v Brně další konferenci ze série Hydrologické dny, které se konají pravidelně, počínaje od roku 1980, zhruba jednou za pět let střídavě na území Česka nebo Slovenska. Jedná se o konferenci tradičně zaměřenou na úlohu české a slovenské hydrologie a její aplikace ve vodním hospodářství. Tentokrát organizace připadla české straně, která se rozhodla konferenci vést raději více coby diskuzní fórum, kde by přední čeští a slovenští experti mohli vytipovat oblasti, ve kterých bude hydrologie v budoucnu neocenitelná, a oblasti, pro které má hydrologie zatím jen mlhavé odpovědi, a tedy bude je nutné probádat mnohem detailněji.

Jelikož čeští hydrologové mají v roce 2021 uspořádat také 29. ročník Konference podunajských států, rozhodli se organizítoři pro konání této konference ve stejném týdnu a ve stejném místě jako u konference Hydrologické dny 2021. Zájemci mohou navštívit obě konference najednou, přičemž ti, kteří se budou chtít účastnit obou akcí najednou, získají slevu na společném vložném. Zvolenými jsou tedy vybrané dny v týdnu od 6. září 2021, přičemž od 6. do 7. září se má konat XXIX Conference of the Danubian Countries a od 9. do 10. září konference Hydrologické dny. Vzhledem k současnému dění ve světě je preferována online verze obou konferencí bez poplatku, ale ti, kteří se budou chtít setkat fyziky v Brně, bude i toto umožněno s tím, že si ubytování zajistí sami. Pro zahraniční zájemce o konferenci Hydrologické dny bude zřízena možnost interpretace do anglického jazyka. Novinkou u Konference podunajských států je zavedení tradice ocenění úspěšných mladých hydrologů-vědců.

Oběma konferencím byly již založeny webové stránky, kde se potenciální účastníci mohou dozvědět o zásadních termínech a seznámit se blíže také s řešenými tématy. Konference podunajských států má webové stránky http://www.danubeconference.eu/, konference Hydrologické dny webové stránky http://www.hydrologickedny.cz/. Stahovat lze též cirkuláře k oběma konferencím, které jsou zveřejněny též na nových webových stránkách Slovinského národního výboru pro hydrologii zde, a to z důvodu, že předsedou Regionální spolupráce podunajských států v oblasti hydrologie je prof. Mitja Brilly z Univerzity v Lublani.

Výstupy konferencí budou samozřejmě publikace, a to jak ve formě tištěné, tak ve formě elektronické. Půjde jak o knihu rozšířených abstraktů, tak o fulltextové příspěvky jako takové. Ke konferencím se rovněž váže možnost publikování kvalitních recenzovaných rukopisů v tematickém čísle švýcarského open access časopisu Climate, jehož webové stránky lze sledovat zde. Slovenští kolegové budou též přijímat příspěvky do Journal of Hydrology and Hydromechanics a Acta Hydrologica Slovaca. Již nyní se těšíme na vaši účast!

Přihlásit se

Nové návštěvy od 26. 8. 2013

Tento týden: 20
Celkově: 45753

Free visitor tracking, live stats, counter, conversions for Joomla, Wordpress, Drupal, Magento and Prestashop

UNESCO IHP | IAHS | WMO HWRP

Copyright © 2013-2021 Český národní výbor pro hydrologii, Na Šabatce 17, 143 06 Praha 4 - Komořany, Česká republika